Medycyna rodzinna

Jednym z rodzajów medycyny jest medycyna rodzinna. Oczywiście jak sama nazwa wskazuje dotyczy ona całej rodziny bez wyjątków. Ma ona na celu zapewnienie wszystkim członkom danej rodziny, którzy mają lekarza rodzinnego odpowiedniej opieki medycznej w zależności od występowanych dolegliwości. Głównym celem medycyny rodzinnej jest dbanie o zdrowie całej rodziny jak również chronienie jej członków przed infekcjami płynącymi z otoczenia. Każdy człowiek musi dokonać wyboru lekarza rodzinnego zarówno dla siebie jak i swoich dzieci. W razie jakichkolwiek zmian w zdrowiu należy niezwłocznie pokazać się u swojego lekarza aby zaprzestać rozwojowi choroby jak również uchronić innych przed zarażeniem. Dzieci pozostają pod opieką lekarza pediatry, który odpowiedzialny jest za ich stan zdrowia. Medycyna rodzinna ma więc na celu poprawę kondycji psychicznej oraz fizycznej wszystkich członków rodziny, którzy w danym czasie skarżyli się na różnego rodzaju dolegliwości. Mogą one wyniknąć wraz z rozwojem infekcji bądź też wirusa.